استایل پانک و هرآن چیزی که باید در مورد آن بدانیم

استایل پانک

دهه‌های 1930 تا 1990، ترندها و مدهای گوناگونی به خود دیده‌اند. اغلب استایل‌هایی که اکنون مورد توجه جوانان و نوجوانان قرار گرفته‌اند، در گذشته نیز تب و تاب فراوانی داشته‌اند. گاهی بعضی از ترندها چنان تاثیری در جامعه دارند که باعث می‌شود به یک سبک از مد تبدیل شوند و هرگز فراموش نشوند. استایل پانک از تاثیرگذارترین‌های دنیای مد است که در این مقاله به طور کامل به آن می‌پردازیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

استایل پانک چگونه به وجود آمد؟

در اواسط دهه 70، جنبشی به نام پانک ایجاد شد که مورد استقبال اکثر جوانان قرار گرفت.

استایل پانک

این جنبش چنان محبوب بود که دهه‌های بعدی و حتی اکنون نیز آثارش در لباس‌های جوانان و نوجوانان قابل مشاهده است. پانک الهام گرفته از موسیقی راک بود. در این جنبش، افراد اعتراض خود را نسبت به مسائل با استایل خود ابراز می‌کردند. بنابراین استایل پانک هدفمند بود. یکی از مسائلی که مد پانک با آن مخالفت می‌کند مفاهیم جنسیتی و سنتی است و بر آزادی و فردگرایی تاکید دارد.

همچنین دنبال‌کنندگان پانک از مصرف‌گرایی بیزارند و تا مدت‌ها از کیسه زباله به عنوان لباس استفاده می‌کردند. جنبش پانک به ترکیب وسایلی که در خانه می‌توان ساخت و به عنوان اکسسوری به استایل اضافه کرد بسیار افتخار می‌کند. استایل پانک، عناصرش را از استایل‌ های مختلف گرفت؛ اما فرهنگ ” بی ‌دی ‌اس ‌ام “، اثرگذارترین عنصر بر استایل پانک بود.

 

جسارت در استایل پانک با  مو و آرایش

آرایش مخصوص این استایل جذاب و پر سروصدا که شامل پسران و دختران می‌شود، سایه و خط چشم مشکی و رژ لب مشکی است. همچنین لاک مشکی جزو جدا نشدنی این استایل است. در استایل پانک، مدل و رنگ موها کاملا طبق سلیقه شماست. اگر به رنگ صورتی پاستلی علاقه دارید، تردید نکنید و موهایتان را به رنگ صورتی پاستلی دربیاورید.

عناصر استایل پانک

به استایل پانک مانند یک هنر تجسمی نگاه کنید. هر عنصری که در این استایل به کار رفته است هدفمند و برای بیان موضوعی است. عناصر استایل پانک از استایل‌های مختلفی گرفته شده‌است. اما تاثیرگذارترین آن‌ها، فرهنگی بود به نام” BDSM “. این استایل را با سلیقه شخصی می‌سازند؛ به این معنی که هر چه دوست دارید می‌توانید به استایلتان اضافه کنید.

عناصر استایل پانک شامل موارد زیر است:

 1. کاپشن و شلوار چرم مشکی: از اصلی‌ترین عناصر سبک پانک، می‌توان به چرم اشاره کرد. تقریبا اکثر دنبال‌کنندگان سبک پانک، کاپشن و شلوار چرم مشکی دارند. اما برای اینکه بیشتر شبیه استایل پانک شود بهتر است به آن تکه پارچه‌های زیادی وصل کنید.
 2. لباس‌های چهارخانه: رنگ مشکی همیشه نشان‌دهنده‌ی سبک پانک نیست. در این استایل لباس‌های چه2ارخانه نیز به چشم می‌خورد. بلوز و شلوارهای چهارخانه از عناصر مهم سبک پانک است.
 3. پوتین‌های نظامی و میخی: پانک را با رنگ مشکی می‌شناسند. اما شما می‌توانید از رنگ‌های دیگری نیز استفاده کنید. فقط فراموش نکنید رنگ مشکی حتما باید در استایلتان باشد. پس کفش‌هایتان را مشکی انتخاب کنید. رنگ سفید نیز می‌تواند رنگ مناسبی باشد ولی رنگ‌های دیگر، انتخاب مناسبی برای کفش‌های استایل پانک نیستند.
 4. شلوارهای جین پاره: جسارت در پوشیدن شلوارهای جین پاره را بیشتر در سبک پانک می‌توان دید؛ چرا که علاوه بر پاره بودن زیاد شلوار، تکه‌های پارچه زیادی نیز به آن دوخته شده‌است.
 5. جوراب شلواری: این لباس را بیشتر دختران پیرو سبک پانک می‌پوشند. این مدل جوراب شلواری معمولا پاره است. جوراب شلواری طرح تور ماهیگیری، مدل دیگر این جوراب شلواری‌ها است.

 

اکسسوری‌ها؛ عضو جدانشدنی استایل پانک

استایل پانک را با اکسسوری‌های منحصر به فردش می‌شناسند. از جمله اکسسوری‌های استایل پانک می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 1. سنجاق: پیروان استایل پانک به وسایل دور ریختنی و وسایلی که می‌توان در خانه ساخت علاقه دارند. سنجاق نیز از همان وسایل است.
 2. وصله: همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، در سبک پانک سلیقه شخصی بسیار دخیل است. بنابراین می‌توانید با وصله کردن پارچه ‌و وسایل دیگر، استایل پانک خود را بسازید.
 3. زنجیر: زنجیرها نیز به صورت چشمگیری از لباس‌های عاشقان پانک آویزان است.
 4. پیکسل و دکمه: علاقه دنبال‌کنندگان سبک پانک به پیکسل و دکمه بسیار زیاد است. به همین دلیل، جای خالی برای وصل کردن چیز دیگری روی لباس‌هایشان پیدا نمی‌شود.
 5. کمربندهای مشکی ضخیم: در دهه 1980، کمربندهای مشکی ضخیم شکل گرفتند که جزو اکسسوری مهم سبک پانک به شمار می‌آیند. اگرچه شلوارهای پانک بسیار تنگ و چسبان هستند که نیازی به کمربند ندارند اما این اکسسوری را در این استایل به وضوح می‌توان مشاهده کرد.
 6. دستکش توری یا چرمی: سبک پانک در دستکش پوشیدن نیز خاص است. دستکش‌های جذاب توری و چرمی در کنار لاک مشکی و یا طرح‌دار ناخن بسیار منحصر به فرد است.
 7. زیورآلات: سبک پانک در استفاده از زیورآلات  بسیار اغراق می‌کند که البته به جذابیت این سبک افزوده است.
 8. پیرسینگ و تتو: شیفتگان پانک، علاقه بسیار زیادی به پیرسینگ و تتو دارند اما آن‌ها را بی هدف و فقط برای زیبایی انجام نمی‌دهند، بلکه حاوی پیام سیاسی یا اجتماعی خواهد بود.

3

در این مقاله با استایل خاص و منحصر به فرد پانک آشنا شدیم. همچنین عناصر و اکسسوری‌های جذاب آن را بررسی کردیم. فراموش نکنید که پیروی کردن از سبک پانک نیاز به جسارت زیادی دارد. اگر این جسارت را دارید، معطل نکنید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

PNG

با مجموعه مد و طراحی لباس آسیه صوفی بهترین آموزش‌ها را تجربه کنید.

تلفن: 09909040702      پشتیبانی تلگرام: asiyesoufi@    

پیج اینستاگرام ما: asiye_soufi و  asiyesoufi_support ⁩

ایمیل: soufiacademy@gmail.com

با مجموعه مد و طراحی لباس آسیه صوفی بهترین آموزش‌ها را تجربه کنید.

تلفن: 09909040702      پشتیبانی تلگرام: asiyesoufi@    

پیج اینستاگرام ما: asiye_soufi و  asiyesoufi_support 

ایمیل: soufiacademy@gmail.com

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.