سوالات متداول

 

دوره‌ھا بصورت مجازی و آفلاین برگزار می‌شود.

مزایای دوره‌ھای مجازی:

 • ھزینه رفت‌وآمد و دغدغه‌ھای مربوطه را نخواھید داشت.
 • در ھر زمان و مکان امکان مشاھده فیلم‌ھای آموزشی و انجام تمرین‌ھای مربوطه را خواھید داشت.
 • زمانیکه استاد صرف آموزش‌ھای دوره‌ھای مجازی می‌کنند بسیار بیشتر از دوره حضوری است، پس مطالب بسیار کامل‌تر عنوان می‌شود.
 • از ھمه مھمتر به فیلم‌ھای آموزشی دسترسی دارید و برای چندین بار امکان و دسترسی به قسمت‌ھای مختلف آموزش را خواھید داشت اما دوره حضوری این شرایط را دارا نیست.
 • شھریه دوره‌ھای مجازی نسبت به دوره‌ھای حضوری بسیار مناسب‌تر است.

 

جھت دریافت مدرک:

در صورت گذراندن سه ترم در مجموعه ھنرجویان آلبوم نمونه کار خود را ارائه کرده و در صورت احراز صلاحیت، نفرات برتر مجموعه پس از اتمام ترم سوم جھت دریافت مدرک بین‌المللی فنی حرفه‌ای معرفی میشوند. که شامل دو آزمون است: آزمون اول تئوری و پس از کسب نمره قبولی می‌بایست در آزمون عملی شرکت نمایند.

مکان و زمان ھر دو آزمون، از طرف سازمان فنی حرفه‌ای انتخاب و در یکی از آموزشگاه‌ھای فنی حرفه‌ای تھران برگزار می‌شود.

تعرفه آزمون فنی حرفھ‌ای و آموزشگاه برای این دوره حدود ۶٠٠ ھزار تومان است، و امکان تغییر در دوره‌ھای آتی وجود خواھد داشت.

لازم به ذکر است فقط ھنرجویان 16 سال به بالا، در صورت دارا بودن شرایط ذکر شده، امکان معرفی جھت دریافت مدرک را خواھند داشت و بر اساس مصوبه فنی و حرفه‌ای متاسفانه مدرک شامل آقایون نمی‌شود.

توجه داشته باشید معرفی ھنرجویان جھت دریافت مدرک، مشروط به ثابت بودن شرایط فعلی آزمون سازمان فنی و حرفه‌ای بوده و امیدواریم این شرایط برای معرفی ھمه‌ی ھنرجویان واجد شرایط مثل دوره‌ھای گذشته فراھم باشد.

 

 • ترم اول آناتومی اندام

 ١٢ جلسه: شامل ترسیم فرم‌ھای اندام، ایستاده از روبرو و پشت، نیم رخ، سه رخ ایستاده و نشسته، درھم پیچیده، ایرادھای اندامی، چھره روبرو، نیم رخ، سه رخ

 • ترم دوم جنسیت‌سازی

١٣ جلسه: شامل جنسیت‌ھای چرم، حریر، جین، دیسکو، پلنگی، مخمل، لمه، ھلوگرام، پولکی، گیپور، بافت، خز ، به ھمراه ۶٠ عدد نقش پارچه‌ھای مختلف

 • ترم سوم پک جامع طراحی لباس، خلاقیت و کالکشن‌سازی

١٢ جلسه: شامل آموزش ترسیم انواع یقه‌ھا، آستین‌ھا، دامن‌ھا، شلوارھا و …

و همچنین نحوه ترسیم لباس‌ھای خلاقانه و علم رنگ و رنگ آمیزی آنھا و ارائه کالکشن‌ھای خلاقانه

 • نمونه آموزش‌ھای دوره را می‌توانید در پیج اینستاگرام زیر مشاھده کنید  asiyesoufi_support@

 

 • آموزش‌ھا در اسپات پلیر بارگزاری خواهد شد و شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن اسپات پلیر بر روی موبایل و لپ‌تاپ به آموزش‌ها دسترسی داشته باشید.
 • ترم اول سه ماه، ترم دوم سه ماه، ترم سوم شش ما
 • پشتیبانی توسط کادر مجرب و متخصص مجموعه مد آسیه صوفی و تحت نظارت دقیق استاد صوفی جھت رفع ایراد آثار، یک روز در ھفته، در گروه تلگرام صورت می‌گیرد.
 • (مدت پشتیبانی ترم اول 3ماه، ترم دوم 3ماه، ترم سوم 6ماه است).

 

بله، آموزش‌ھا از پایه شروع شده و صفر تا صد طراحی لباس زنانه آموزش داده می‌شود، بنابراین اگر شما پیش زمینه‌ای ھم نداشته باشید کاملا برای شما مناسب است.

 

هزینه ی وسایل مورد نیاز برای ترم اول، با توجه به نوع و تعداد وسایل، کم است.
اما باتوجه به این که در ترم دوم تکنیک مداد رنگی و آبرنگ و مارکر آموزش داده می‌شود، وسایل این ترم هزینه بر است، اما میتوانید برای شروع کار از مارک هایی با هزینه و کیفیت پایین تر استفاده کنید.

 

بعد از اتمام دوره ھنرجویانی که با استفاده از فیلم‌ھای آموزشی و تمرین زیاد به مھارت رسیده باشند می‌توانند با ارائه‌ی آلبوم کاری خود به برندھا و مزون‌ھا در صورت نیاز آنھا به عنوان طراح ھمکاری کنند یا برند و مزون خود را داشته باشند.

تعدادی از ھنرجویان در صورت داشتن مھارت کافی می‌توانند به عنوان پشتیبان با مجموعه ما نیز ھمکاری داشته باشند.

 

بهتر است در کنار دوره ی طراحی لباس، دوره ی الگو و دوخت را هم آموزش ببینید.
اما برای شرکت در دوره ی طراحی لباس الزامی نیست.

 

هر طراح لباس باید کاملا به جنسیت سازی مسلط باشد، تا بتواند هنگام طراحی لباس جنسیت لباس مورد نظر را در طرح اولیه به نمایش بگذارد و همچنین در طرح های خود جذابیت بصری ایجاد کند.

 

بستگی به وسعت کار و میزان تولید شما دارد. برای شروع می‌توان، آلبوم کاری تهیه کرده و به مزون ها و تولیدی های مختلف نشان داده، در صورت قوی و خلاقانه بودن کار امکان دارد، بتوانید به عنوان طراح با آن ها همکاری کنید و پس از کسب تجربه، کسب و کار مستقل خود را راه‌اندازی کنید.

 

بله مدرک فنی حرفه ای

در صورت گذراندن سه ترم آموزشی، هنرجویان تصاویر آلبوم «نمونه کار» خود را ارائه کرده و در صورت احراز صلاحیت، نفرات برتر جهت دریافت مدرک بین المللی فنی حرفه ای معرفی می‌شوند. که شامل دو آزمون می‌باشد: آزمون اول تئوری و پس از کسب نمره قبولی می‌بایست در آزمون عملی شرکت نمایند.
مکان و زمان هر دو آزمون، از طرف سازمان فنی حرفه ای انتخاب و در یکی از آموزشگاه‌های فنی حرفه ای تهران برگزار می‌شود.
تعرفه آزمون فنی حرفه‌ای و آموزشگاه برای این دوره حدود 600 هزار تومان می‌باشد، و امکان تغییر در دوره های آتی وجود خواهد داشت.
لازم به ذکر است فقط هنرجویان 16 سال به بالا، در صورت دارا بودن شرایط ذکر شده، امکان معرفی جهت دریافت مدرک را خواهند داشت و بر اساس مصوبه فنی و حرفه ای متاسفانه مدرک شامل آقایون نمی‌شود.

 

با توجه به مهارت، سطح کار هر طراح و مزون یا تولیدی که در آن فعالیت دارد متفاوت است.